مطب

نکات مهم در طراحی داخلی مطب

 

پزشکی و سلامت:مطب های پزشکی یکی از پر استرس ترین فضاهایی هستند که هر کسی  می تواند آن را تجربه کند ، این حس استرس را در واقع می توان یک عکس العمل نا خوداگاه در نظر گرفت .اما هستند عواملی که می توانند به کم شدن این استرس کمک کنند، یکی از این عوامل دکوراسیون داخلی این مطب ها است.

1-استفاده از رنگ های آرامش بخش در طراحی 

قطعا رنگ ها از تاثیر گذار ترین موارد بر دکوراسیون داخلی مطب هستند . در طراحی دکوراسیون داخلیمطب باید در انتخاب رنگ ها وسواس زیادی به خرج داد و نباید از هر رنگی استفاده کرد . رنگ هایی مانند سفید، سبز به دلیل آرامش بخشی زیادی که دارند برای این کار توصیه می شوند.

2- نورپردازی 

استفاده از نور های مناسب هم از اهمیت زیادی برخوردار است . شدت نور ها نیز در طراحی دکوراسیون داخلی مطب های پزشکی هم بسیار اهمیت دارد ، هم کم نور بودن این فضا باعث اذیت و آزار است و هم پر نور بودن آن ها. همچنین رنگ نور ها نیز بسیار در روان افرادی حاضر در مطب تاثیر گذار است . بهتر است نورهایی که در مطب استفاده می شوند از نورهای زرد و سفید باشند . همچنین بهتر است که از ترفند نور پردازی مصنوعی برای این کار استفاده شود.

3- ترکیب متریال های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی مطب

طراحان گروه طوفان معتقداند در طراحی دکوراسیون داخلی مطب های پزشکی می توانند از ترکیب دویا سه متریال استفاده کنند . اما باید به این نکته توجه کنید که در ترکیب ها نباید باعث شود تا خوانایی و خالصی فضا گرفته شود . ترکیب مواد و مصالح مختلف باید به صورتی شکل بگیرد که از یک نواختی و کسل کنندگی فضا بکاهند نه باعث شلوغ شدن بیش از اندازه مطب ها شود.

4- استفاده از کتابخانه در طراحی مطب 

شاید شما هم به این نکته توجه کرده باشید که در اغلب مطب های پزشکی روی میز ها پر است از مجلات مختلف . برای همین ،این مساله کمی آزار دهنده است. پس بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی مطب ها از کتابخانه های کوچک برای قرار دادن کتب و مجلات مختلف استفاده شود تا از بی نظمی آن ها جلوگیری شود.

5- گل و گیاهان با طروات در دکوراسیون مطب

به گفته طراحان گروه طوفان شما می توانید برای تلطیف و آرامش بخشیدن به فضا می توانید از گل و گیاهان سر سبز و با طراوت استفاده کنید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *